HASTA KABUL & MedDATA KURSU

Hasta Kabul ve Meddata Eğitimi

Hasta Kabul Kayıt Kursu: Sağlık sektöründe çalışmayı düşünen veya bu alanda belgesiz çalışmakta olan kişilerin devam edeceği bir mesleki eğitim programıdır.

Sağlık sektöründe sertifikalı eleman çalıştırılma zorunluluğu nedeniyle oluşan eleman ihtiyacının giderilmesi için Şampiyon Meslek Kursları olarak “Hasta Kabul İşlemleri” eğitimlerini düzenlemeye başlamıştır.

Hasta Kayıt ve Kabul elemanın görevleri: Tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında, hasta giriş ve çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini, evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir. Daha önce tıp sekreterliği ya da tıbbi sekreterlik olarak yapılmakta olan program ile aynı özelliğe sahip Hasta Kabul kursu sağlık kurumlarında her geçen gün artan ihtiyacı karşılama için düzenlenmektedir.


Hasta Kayıt ve Kabul elemanın görevleri:
Tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında, hasta giriş ve çıkış işlemlerini, tıp sekreterliği işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini, evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir.

Ülkemizde Sağlık Sektörünün Geleceği

Sağlık alanında insan hayatına verilen önemin artması ve tıp sektöründeki gelişmeler bu alanda büyük yatırımların yapılmasına neden olmuştur. Son yıllarda ülkemizde sağlık alanında pek çok özel hastahane veya sağlık kurumu açılmış, önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artacağı düşünüldüğünde bu sektörün yakın gelecekte daha fazla eğitimli ve nitelikli eleman ihtiyacı olacağı bir gerçektir.

Mezun Kişilerin Çalışma Alanları
Mezun olan kişiler sağlık sektöründe ihtiyaca göre aşağıda belirtilen pozisyonlarda çalışmak üzere istihdam edilebilmektedirler.

 • Hasta kayıt ve kabul işlemlerinde
 • Tıp sekreterliği alanında
 • Hasta danışmanlığında
 • Enformasyon ve halkla ilişkilerde
 • Arşiv ve dosyalama servislerinde

MEDDATA EĞİTİMLERİ:

Şampiyon Meslek Kursları olarak hasta kabul ve kayıt kursu eğitimleri ile birlikte isteyen kursiyerler için MedDATA eğitimlerimiz verilmektedir.

MEDDATA Türkiye genelinde sağlık kuruluşlarında kullanılan en yaygın “Hastahane Otomasyon Sistemleri” programdır.

Şampiyon Meslek Kursları; Türkiye genelinde tüm illerde MEDDATA yetkili eğitim merkezi olarak bu eğitimleri vermektedir.

Meddata eğitim süresi 4 hafta olarak yapılmakta, eğitimlerden sonra kursiyerlere geniş uygulama yaptırılarak işe başlayan kişinin usta kullanıcı olması sağlanmaktadır.

Neden MEDDATA !

Hasta kabul ve kayıt kursları ile birlikte MEDDATA eğitimi ve belgesi alan kişiler hastanelerde daha kolay iş bulma şansı yakalamaktadırlar. Bizler de be nedenle Meddata eğitimlerini vermekteyiz.

Meddata otomasyon programını kullanan pek çok hastane veya sağlık kurumu eleman ihtiyacı olduğunda doğrudan Meddata firması veya kursumuz ile temasa geçerek personel temin etmektedirler.

Bizler de bu şekilde mezun kursiyerleri sağlık kurumlarına yönlendirerek kursiyerlerin istihdam edilmesine destek olmaya çalışmaktayız.

İşe girme garantisi anlamına gelecek herhangi bir sözümüz olmadan yaptığımız işe yönlendirme desteği ile büyük oranda işe yerleşme başarısı elde edilmektedir.

 

Kurs Programı Süresi:

Hasta Kabul İşlemleri ve MEDDATA eğitimleri birlikte alındığında toplam kurs süresi gelinen günlere göre değişmektedir. Ancak genel olarak bu süre 3 ay ile 3,5 ay arasında olmaktadır.

Kimler Katılabilir:

 • İlköğretim ve üstü diploma sahibi olanlar,
 • Sağlık alanında belgesiz çalışanlar,
 • Sağlık sektöründe çalışmak isteyenler.

İstihdam Alanları:

 • Hastanelerde
 • Sağlık ocaklarında
 • Polikliniklerde
 • Özel muayenehanelerde
 • Tıbbi laboratuarlarda
 • Tıp merkezleri vb. yerlerde çalışabilirler.

Gerekli Belgeler:

 • Öğrenim Belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İki adet vesikalık fotoğraf

Kurs Bitiminde Alacağınız Belgeler:

Kurs bitiminde yapılacak bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere “Kurs Bitirme Belgesi” ve ayrıca firma tarafından hazırlanmış olan MEDDATA eğitim belgesi verilmektedir.

Kurs Programı:

Aşağıda belirtilen program doğrultusunda alternatif gruplar açılmaktadır. İster çalışan, ister öğrenci olsun hemen herkese uygun ders programımız bulunmaktadır.

Hafta içi sabah-Hafta içi öğle-Hafta içi akşam-Hafta sonu sabah-Hafta sonu öğle gruplarından birine katılmak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Siz de Hasta Kabul-Meddata kursumuza katılmak istiyorsanız ister yan tarafta bulunan Bilgi Talep Formunu doldurun biz sizi arayalım isterseniz

(0312) 4344428 veya (0312) 4344418 

numaralı telefonları arayabilir, kurs hakkında bilgileri alabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!