Kalıcı Makyaj

Lecturer
admin
0 Reviews

Kurs Detayları

Kalıcı Makyaj Mikro Pigment Uygulaması denen kalıcı makyaj, mikro ve tek kullanımlık steril bir iğne ile deri yüzeyinin alt kısmına doğal ve mineral renklerin aşılanması yöntemidir.

Bu işlem ile kaş, dudak veya göz çizgisi cildin doğal rengiyle uyumlu etkiler yaratıp, var olan kusurları da kapatmaktadır. Bu sayede şekilsel bozukluklar giderilerek, daha düzgün, bakımlı ve daha genç bir görünüm kazanılmaktadır. Süresi uygulama alanına ve tekniğine göre 2 ila 4 yıl geçerli kalıcı makyaj görünümünden bahsetmekteyiz.

 Kalıcı Makyaj, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş olup bu uygulamalara olan rağbet de her geçen gün artmaya devam etmektedir. Saatler boyu makyaj yapmaktan kurtulmak isteyen pek çok kadın, kalıcı makyaj uygulaması yaptırmaktadır.

Nerelere Yapılır?

  • Kaşlara,
  • Dudaklara,
  • Göz Bölgesine

Makyaj Yapılması

Çarpıcı bakışlara sahip olmak, yüzdeki lekeleri belirsizleştirmek, canlı bir yüz görünümü kazanmak için kalıcı makyaj en ideal çözümdür Herkesin yüz şekli, rengi farklı olduğu için herkese aynı şekilde tasarım yapılması mümkün değildir.

Hiç kimse kendini uzun süre taşıyacağı kötü bir görüntüyle görmek istemez. Bu uygulamalar daha hoş bir görüntü için yapılmaktadır. Kalıcı makayajda her kadının kendisine özgü kaşı, eyelinerı, diplinerı, dudak yapısı yani yüzü dikkate alınarak uygulanmalıdır.

 Göz Bölgesi

Kalıcı göz makyajı uygulamasında;

Kalıcı eyeliner tasarımı, üst göz kapağına yapılır. Yapılan eyeliner uygulaması, deriye zarar vermeyen doğal boya ile profesyonel göz makyajı ile yapılır.

Kalıcı eyeliner, ipek kirpik uygulaması ile birlikte kullanıldığında, göz makyajının daha etkili bir görünüme kavuşması sağlanır.

Kalıcı Dipliner ve Kalıcı Eyeliner İşlemi

Göz merhemi ile uygulama yapıldıktan sonra, gözler kapalı haldeyken lokal uyuşturma kremi uygulanır.

Dipliner çizimi yapılır. Göz bölgesinde özel bir tercih yok ise siyah renk uygulanır. Gözyaşı keseciklerine riskli olduğundan fazla girilmezken, göz pınarına belirli bir mesafeden yaklaşılır.

Dudaklar

Uygulamanın ilk aşaması çizim olup yapılan bu çizim müşterinin onaylaması ile birlikte uygulamaya geçirilir

Kalıcı makyaj dudak için renklendirme işlemi şeklinde uygulanır. Ruj sürmeden önce dudak kalemi ile boyanan dudak dışı hatları da bu işlemle etkili şekilde vurgulanır.

Kişinin dudak yapısına uygun bir kontur ve renklendirme yapılır, tene uygun dudak rengi oluşturulur.

BAŞVURU İÇİN;

(0312) 434 44 28  veya 0541 871 81 64 numaralı telefonu arayabilir, veya Başvuru Formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru sonunda sizlere dönüş yapılarak konu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Veya
Whatsapp bağlantısından bizi arayabilir ya da yazabilirsiniz.

-->