Kaş Tasarımı

Lecturer
admin
0 Reviews

Kurs Detayları

KAŞ TASARIMI-ŞEKİLLENDİRME

Kaş Tasarımı – Mikroblading

 Kaşlar bakışlarımızın karakteristiğini oluşturan çok önemli organlar olarak daha belirgin daha  dolgun, kişinin yüz yapısıyla uyumlu olmalıdır. Bu şekilde bakışlara sahip olmak için kaş dizaynı için alanında uzman kişiler tarafından tasarım yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli nokta, doğal kaş yapısının bozulmamasına özen göstermektir.

Kaş tasarımının amacı kaşlarda rahatsız olunan kısımların yüzün yapısına uygun hale getirilmesidir.

Kaşlarımızı kendimiz yapmaya çalışsak da, elimizin duruşu ve aynadan yapmaya çalışmamız her zaman istediğimiz sonuçları almamız çok da kolay olmamaktadır. Özellikle zayıf ve zor çıkan kaşlar için ancak durumu Kalıcı Kaş Dizaynı ile düzeltmek mümkün olacaktır.

Zarar görmüş ve dökülmüş kaşlar için de yapılabilen bu uygulama, kişilerin sosyal hayatta kendilerini daha iyi ifade etmesini sağlar. “

Tasarım doğal kaş kalınlaştırma şeklinde uygulanarak cılız kaş görünümünü güçlendirilir. İnceltmek ve yüze uygun hale getirilmek istenen kaşlar için kıl çizgilerinin doğal bir görünümle sıkılaştırılması ve simetrik görünmesi ile kişinin kendi kaşıymış gibi duran doğal kaş görünümü oluşturulur.

Kaş tasarımişlemleri öncesinde kullanılan anestetik krem sayesinde kaş bölgesi tamamen uyuşturularak acıya duyarsız hale getirilir. Böylece acısız ve rahat bir tasarım uygulaması yapılır.

Kaş Dizaynı Yapılması

En iyi kaş tasarımı için öncelikle yüze uygun kaş planı oluşturulur. Taslak olarak kaş bölgesine bir kaş görüntüsü çizilir.  İşleme başlamadan önce kişinin ten ve saç rengine uygun pigmentler seçilir.  Sonra da kullanılan iğnelerle ve boyalarla oluşturulan taslağın içi doldurulur.

Tasarım bir mikroblading iğne yardımıyla yapılır. İlk iğneli uygulama sonrasında kaşa bir kez daha iğne yardımıyla boyama yapılır ve pigmentlerin deri altına işlenmesi sağlanır. İlk birkaç gün sonra kaşların üzerindeki fazla boya akarak ortaya tamamen doğal kaş görünüme kavuşur.

Uygulama Süresi

Kaş tasarımı, işlem öncesi lokal anestezi, kaş bölgesinin ölçülüp taslağının çıkarılması ve uygulama ile birlikte toplam 3-4 saatlik bir süreci kapsar.

Kullanım Ömrü

Kaş tasarımına kalıcılık doğal olarak ömür boyu süren bir süreç değildir. Ancak bu süre çok da kısa değildir. Microblading kaş şekillendirme, derideki pigmentlerin yapısına bağlı olarak, yani kişiden kişiye değişerek yaklaşık  1 ile 3 yıl arasında kalıcılık sağlayabilmektedir.

BAŞVURU İÇİN;

(0312) 434 44 28  veya 0541 871 81 64 numaralı telefonu arayabilir, veya Başvuru Formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru sonunda sizlere dönüş yapılarak konu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Veya
Whatsapp bağlantısından bizi arayabilir ya da yazabilirsiniz.

-->