Makyaj Uygulayıcısı

Lecturer
admin
0 Reviews

Kurs Detayları

Makyaj Uygulama

Mikro Pigment Uygulaması denen kalıcı makyaj, mikro ve tek kullanımlık steril bir iğne ile deri yüzeyinin alt kısmına doğal ve mineral renklerin aşılanması yöntemidir.

Bu işlem ile kaş, dudak veya göz çizgisi cildin doğal rengiyle uyumlu etkiler yaratıp, var olan kusurları da kapatmaktadır. Bu sayede şekilsel bozukluklar giderilerek, daha düzgün, bakımlı ve daha genç bir görünüm kazanılmaktadır. Süresi uygulama alanına ve tekniğine göre 2 ila 4 yıl geçerli kalıcı makyaj görünümünden bahsetmekteyiz

Top view of a beautician hand doing eyebrow permanent makeup on woman face

Makyaj, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş olup bu uygulamalara olan rağbet de her geçen gün artmaya devam etmektedir. Saatler boyu makyaj yapmaktan kurtulmak isteyen pek çok kadın, kalıcı makyaj uygulaması yaptırmaktadır.

Makyaj Nerelere Yapılır?

  • Kaşlara,
  • Dudaklara,
  • Göz Bölgesine

Eyeliner tasarımı, üst göz kapağına yapılır. Yapılan eyeliner uygulaması, deriye zarar vermeyen doğal boya ile profesyonel göz makyajı ile yapılır.

Eyeliner, ipek kirpik uygulaması ile birlikte kullanıldığında, göz makyajının daha etkili bir görünüme kavuşması sağlanır.

Dipliner ve Eyeliner İşlemi

Göz merhemi ile uygulama yapıldıktan sonra, gözler kapalı haldeyken lokal uyuşturma kremi uygulanır.

Dipliner çizimi yapılır. Göz bölgesinde özel bir tercih yok ise siyah renk uygulanır. Gözyaşı keseciklerine riskli olduğundan fazla girilmezken, göz pınarına belirli bir mesafeden yaklaşılır.

Dudaklar

Uygulamanın ilk aşaması çizim olup yapılan bu çizim müşterinin onaylaması ile birlikte uygulamaya geçirilir

Makyaj dudak için renklendirme işlemi şeklinde uygulanır. Ruj sürmeden önce dudak kalemi ile boyanan dudak dışı hatları da bu işlemle etkili şekilde vurgulanır.

Kişinin dudak yapısına uygun bir kontur ve renklendirme yapılır, tene uygun dudak rengi oluşturulur.

BAŞVURU İÇİN;

(0312) 434 44 28  veya 0541 871 81 64 numaralı telefonu arayabilir, veya Başvuru Formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru sonunda sizlere dönüş yapılarak konu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Veya
Whatsapp bağlantısından bizi arayabilir ya da yazabilirsiniz.

-->